.

.

Vizura na pragu finala, Jedinstvo izjednačilo protiv TENT-a

Jedinstvo se ne predaje – Na korak od novog, četvrtog uzastopnog finala plej-ofa su odbojkašice Vizure, osvajačice Kupa Srbije iz Stare Pazove uvratile Obrenovčankama 3:1 (28:30, 25:23, 25:16, 25:15)

Crvena zvezda – Vizura 1:3 (19:25, 23:25, 25:11, 15:25)

Beograd – Dvorana: USC „Voždovac” na Banjici. Gledalaca: 200. Sudije: Vl. Simonović (Kragujevac), Z. Radovanović (St. Pazova). Trajanje meča: 93 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Trnić 8 (10-4, 2 gr, 2 sg, 3 bl), Čanak 8 (10-4, 2 gr, 2 izb, 4 bl), Đurić 1 (4-0), Milenković 22 (46-19, 9 gr, 3 izb, 3 as, 6 sg, 23 pr, 5 gr), Stijepić 10 (19-9, 3 gr), Lukić 14 (33-12, 4 izb, 2 bl, 2 sg, 13 pr, 2 gr), Vukomanović (lib, 42 pr, 5 gr), Radmilović, Đorđević, Bukilić. Nisu igrale: Sekulić, Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.

VIZURA: Erić 11 (29-8, 5 gr, 3 izb, 2 bl), Lozo 13 (30-9, 2 izb, 3 as, 2 sg, 21 pr, 2 gr), Kocić 7 (4-2, 5 bl, 2 sg), Lazović 13 (32-13, 2 gr, 2 izb, 28 pr, 2 gr), Aleksić 8 (7-3, 3 bl, 2 as), Ćirović 2 (2 as), Pušić (lib 1, 15 pr, 1 gr), Mićunović (lib 2, 3 pr, 2 gr), Veselinović 1, Zlatković, Ašković, Carić. Trener: Jovica Cvetković.

Na korak od novog, četvrtog uzastopnog finala plej-ofa su odbojkašice Vizure. Slavile su i u drugom polufinalnom meču protiv Crvene zvezde, osvojivši još jednom Banjicu, pa će prvu meč loptu za finale imati u utorak, pred svojom publikom.

Naišle su šampionke u subotu na daleko jači otpor najvećeg gradskog rivala, ali su znale da odgovore u par navrata crveno-belima i ne dozvole im a dođu do prve pobede. Da su domaće kojim slučajem dobile drugi set, u kom su vodile 17:11 i 19:14, možda bi i došle u priliku da trijumfuju. Ovako su, posle „labudove pesme” u trećem setu, potpuno posustale u četvrtom.

Očekivali smo znatno težu utakmicu od prve – počeo je priču prvi trener Vizure, iskusni Jovica Cvetković. – One su danas bacile sve na sto, pružile maksimum, dok smo mi igrali sa dosta uspona i padova, jer smo teško držali koncentraciju. Ipak, izdržali smo na kraju, iako smo popustili u trećem, vratili smo se u četvrtom setu sa boljom atmosferom, na čemu su zaslužne devojke. Ovo je bila jedna egal utakmica, svesni smo Zvezdinih kvaliteta, znamo njihove mogućnosti i ne zavaravamo se da je išta gotovo. Plej-of je specifično takmičenje, jer je svaka utakmica priča za sebe. Zvezda će u trećoj biti još opasnija i slobodnija, ali verujem da ćemo i mi biti spremni na to – dodao je Cvetković.

Iako je Zvezda po godinama starija ekipa od Vizure, njen trener Mirjana Musulin smatra da su „ajkulice” iskusnije.

Prvo bih rekla da je ovo bio veliki pomak u odnosu na prvu utakmicu, ali sam sigurna da možemo još bolje. Neiskusniji smo u igranju ovako važnih završnica, pa je sada jasno koliko su Vizurinim devojkama vredele sve te godine igranja u svim reprezentativnim selekcijama, na evropskoj sceni, uz dodatak da nesumnjivo imaju više ovako stresnih domaćih utakmica u nogama. I mi smo krivi što smo im onakvom prvom utakmicom dali vetar u jedra, pa ćemo zato u trećoj morati da zaigramo najbolje, ukoliko želimo da ostvarimo neki povoljniji rezultat u seriji.

Šta se dogodilo sa njenom ekipom u završnici drugog seta, posle vođstva od 17:11 i 19:14?

Imali smo problema oko distribucije lopti i javile su se određene nesigurnosti, što je odlika pomenutog neiskustva. Nadam se da u sledećoj utakmici nećemo imati puno egal završnica, jer je to jedina šansa da rešavamo setove u našu korist – rekla je Musulinova uz osmeh.

Izvor i foto Sportski žurnal

The post Vizura na pragu finala, Jedinstvo izjednačilo protiv TENT-a appeared first on Sport.