Filip Božić kadet OFK Beograda u skoku sa jednim igrače Zvezde Foto: N. Novaković

Blistao dvostruki strelac Nikola Lakčević, a njemu uz rame bio je kapiten Veljko Nikolić.

KADETSKA LIGA SRBIJE

OFK BEOGRAD 2 4
C. ZVEZDA 0 0

Strelci: 1:0 V. Nikolić u 34, 2:0 Božić u 38, 3:0 Lakčević u 60, 4:0 Lakčević u 65. minutu. Pomoćni teren OFK Beograda. Gledalaca: 700. Sudija: Dejan Gligorević (Beograd) 7,5. Žuti kartoni: Lakčević (OFK Beograd), Maksić, Rakić, Milunović (C. Zvezda).

OFK BEOGRAD: Čupić 7,5, Čočaj 7,5, Golubović 7,5 (Radivojević -), Božić 7,5 (Barlov -), M. Ilić 7,5, Mićević 7,5, Lakčević 8 (Mrkela 7), V. Nikolić 8, Đerlek 7,5, S. Ilić 7,5, L. Nikolić 7,5 (J. Nikolić -).

C. ZVEZDA: Kostić 6,5, Tomac 6 (Rakić 6,5, Ćosić -), Nikolić 6,5, Maksić 6,5, Milunović 6,5, Živojinović 5,5 (Terzić 5), Puzić 5 (Bogdanović 5), Šikanjić 5,5 (Vukomanović 5), Mihajlović 5 (Gačić 5,5), Sićović 5,5 (Galečić 5,5).
Igrač utakmice: Nikola Lakčević (OFK Beograd).

Lider je pregazio Crvenu zvezdu, koja je juče ubedljivo poražena od raziranih pulena trenera Dževada Prekazija. Bravu gostiju otključao je raspoloženi Veljko Nikolić, a samo četiri minuta kasnije Božić je posle kornera kojeg je izveo Đerlek, glavom po drugi put matirao Kostića.

U nastavku susreta, romantičari su nastavili sa atacima, a do trećeg gola stigli su u 60. minutu, a strelac je bio Lakčević na asistenciju Stefana Ilića. Tačku na jučerašnji debakl Crvene zvezde stavio je opet Lakčević, koji je iskoristio dodavanje kapitena Veljka Nikolića za konačnih 4:0. Mora se reći da je težeg poraza Zvezdu spasio golman Kostić koji je u nekoliko navrata dobro intervenisao.ofk beogradofk beogradfk crvena zvezda kadeti

STIPENDISTI RAZOČARALI

Veliki broj ljubitelja fudbala prisustvovao je jučerašnjoj utakmici na Karaburmi, a među poznatim bili su predsednik Crvene zvezde Svetozar Mijailović i direktor Zvezda Terzić, koji nisu imali šta da vide od igrača koji su nedavno potpisali profesionalne i stipendijske ugovore sa crveno-belima.

BRODARAC 2 2
OFK HAJDUK 0 1

Strelci: 1:0 Petrović u 16, 2:0 Petrović u 25, 2:1 Tumbas (iz jedanaesterca) u 53. Igralište Brodarca. Gledalaca: 100.

Sudija: Ivan Stamenković (Beograd) 8,5. Žuti kartoni: Kojić (Brodarac), Panjak, Rastović, Plavšić (OFK Hajduk).

Crveni karton: Aleksa Pejić (Brodarac) u 52. minutu.

BRODARAC: Golović 7, Radivojević 7, Simović 7 (Vučković 7), Đukanović 7, Ristić 7, Mikić 7 (Milićević -), Stojanović 7, Pejić 7, Petrović 8 (Vidaković -), Kojić 7, Drulović 7 (Marković 7).

OFK HAJDUK: Antunić 6,5, Drča 6 (Blažić -), Plavšić 6,5, Rastović 6, Subašić 6, Juhik 6,5 (Ninković 6), Panjak 6, Vlaučin 6,5, Tumbas 7, Kočić 6,5, Stanojev 6 (Jovin -).

Igrač utakmice: Stevan Petrović (Brodarac)

U veoma uzbudljiivoj utakmici, Brodarac je slavio na krilima Stevana Petrovića. Napadaču domaćih bilo je dovoljno svega devet minuta u prvom poluvremenu da dva puta savlada Antunića. Sve što su Kuljani uspeli da urade na jučerašnjoj utakmici jeste počasni gol Tumbas iz jedanaesterca. Mora se reći da ekipa kraj Save nije iskoristila penal u 74. minutu. Udarac sa bele tačke Đukanoviću, golman Antunić je zaustavio.

V.S.

OMLADINSKA LIGA SRBIJE

OFK BEOGRAD 0 4
C. ZVEZDA 0 1

Strelci: 1:0 Đokić u 49, 2:0 Martinović u 69, 3:0 U. Račić u 72, 3:1 Joveljić u 79, 4:1 Stojaković u 84. minutu.

Pomoćni teren OFK Beograda. Gledalaca: 500. Sudija: Dejan Trifković (Beograd) 8. Žuti kartoni: Vraneš, Tišma (OFK Beograd), Stanković (C. Zvezda). Crveni kartoni: Nemanja Branković (OFK Beograd) i Lazar Romanić (C. Zvezda) obojica u 27. minutu.

OFK BEOGRAD: Vraneš 7, Šarenac 7, Branković 5, Damjanac 7, Tišma 6,5, Veškovac 7, Martinović 7,5 (Stojaković 7,5), Gojkov 7 (Paranos -), Lisičić-Vuković 7 (Đokić 7,5), U. Račić 8 (Šućak -), Podunavac 7 (Tvrdišić 7).

C. ZVEZDA: A. Stanković 5, Peković 5, Filipović 5 (Čitaković 6), Petrović 5 (Crnadak 5), Pejović 7, F. Stanković 5, Cvetković 6 (Platiša -), Jovanović 6 (Stojanović 5), Romanić 5, Đurić 5 (Ilić 5), Milić 5 (Joveljić 6).

Igrač utakmice: Uroš Račić (OFK Beograd)

Omladinci OFK Beograda očitali su lekciju vršnjacima sa Marakane, koji su se juče proveli kao bosi po trnju na Karaburmi. Mladi i razigrani romantičari plesali su terenom, naročito u drugom poluvremenu, kada su u režiji Uroša Račića bacili Zvezdu na kolena. Zbog međusobnom koškanja arbitar Trifković, opravdano je isključio Branković iz OFK Beograda i Romanića iz Crvene zvezde.

A.M.

BRODARAC 1 1
RADNIČKI (KG) 0 0

Strelac: 1:0 Puzović u 21. minutu. Igralište Brodarca. Gledalaca: 200. Sudija: Milenko Čolić (Beograd) 7,5. Žuti kartoni: Lazarević, Marković (Radnički KG).

BRODARAC: Radmanović 7, Reljić 7 (Lončarević 7), Golubović 7, Kaluđerović 7 (Vuković 7), Lambulić 7, Prijović 7 (Drača -), Martinović 7 (Pavlović -), Latinović 7, Puzović 7,5 (Gajić -), Lukić 7 (Blagojević -), Grigorov 7.

RADNIČKI (KG): Đorđević 6, Obradović 6,5, Lazarević 6, Marković 6, N. Ilić 6,5, Aleksijević 6,5, M. Milovanović 6, Veselinović 6,5, V. Milovanović 6 (Arsenijević 6,5), O. Ilić 6,5 (Jotović -), Jašović 6,5 (Todorović -).

Igrač utakmice: Milan Puzović (Brodarac)

Minimalna, ali zaslužena pobeda Brodarca nad soliidnim gostima iz Kragujevca. Trenutak odluke desio se sredinom prvog dela igre, kada je napadač Puzović sa dvedeset dva metra efektno savladao Đorđevića. Mogli su domaćini i do veće pobede, ali je stativa i prečka bila saveznik Radničkog posle udaraca Puzovića i Latinovića.