Lazar Zličić, najbolji u Inđiji Foto: Starsport

“ORLIĆI” ODNELI PLEN IZ GORNjE VAROŠI JEDNIM HICEM

Novoosađani ostali bez dva boda u Inđiji, Marinković presudio Borčanima

ZEMUN 0 0
SINĐELIĆ 0 1

Strelac: 0:1 Zvrko u 63. minutu. Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd) 6,5. Žuti karton: Ožegović (Sinđelić).

ZEMUN: Ostojić 6,5, Božović 6,5, Vučić 7, Cvetković 6,5, Šubert 7, Basara 7, Ljubomirac 7, Kamara 6 (od 78. Beko -), Gemović 7 (od 68. Jakšić 6), Ajković 6,5, Stojanović 6,5 (od 80. Jeremić -).

SINĐELIĆ: Šćekić 7,5, Stanimirović 7, Tošić 7, Milenković 7, Radulović 7, Piščević 6,5, Popadić 7, Stojanović 6,5 (od 60. Radunović 6,5), Damjanović 7,5 (od 88. Radovanović -), Ožegović 7, Šarčević 6,5 (od 46. Zvrko 7,5).

Igrač utakmice: Nikola Zvrko (Sinđelić).

Zemunci su imali inicijativu, ali kao na mnogim utakmicama dosad nisu uspeli da pronađu ključ za bravu rivala.

Sinđelić se uglavnom opredelio za kontre i nagoveštavao da u Gornju varoš nije došao samo da se brani, već da pokuša da osvoji bodove, što je na kraju i uspeo.

Imali su Zemunci nekoliko prilika, najbliži golu bio je Gemović, čiji je šut pod prečku Šćekić sjajno odbranio, a pokušavali su još Stojanović (preko gola), Cvetković, Basara je loše reagovao u šansi koju su mu stvorili Vučić i Ljubomirac.

Imali su prilike i “orlići”, Damjanović je bio blizu da savlada Ostojića. A dobru akciju u 63. minutu gosti su ipak krunisali golom. Stanimirović je uputio centaršut, lopta je došla do Zvrka, koji je povukao korak-dva, šutirao i savladao Ostojića.

Mogli su domaćini do izjednačenja, ali i gosti da dupliraju prednost, bilo je prilika na obe strane, međutim, mreže se nisu više tresle, pa se ispostavilo da je pogodak Zvrka bio dovoljan da tri boda iz Zemuna otputuju na Dušanovac.

INĐIJA 0 1
PROLETER 0 1

Strelci: 0:1 Desančić u 55, 1:1 D. Knežević u 90. Stadion: kod železničke stanice. Gledalaca: 250. Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak) 7. Žuti kartoni: V. Simunović, Jovanović, Lemajić (Inđija), Lazarević, Kočović, Karanov, Ćurko (Proleter).

INĐIJA: B. Knežević 7, Smiljanić 7 (od 45. Kovačević 6), Vico 8, Bosančić 6, V. Simunović 6, A. Simunović 7, Todić 6 (od 60. D. Knežević 7), Jovanović 6, Lemajić 6, Vujasin 6, Georgijević 7 (od 29. Kostić 6).

PROLETER: Rockov 7, Lazarević 6, Kočović 6, Švonja 7, Petrić 7, Đurišić 6, Petrović 6, Desančić 8, Karanov 6 (od 62. Grgić 6), Zličić 8, Ćurko 7 (od 90. Milošević -).

Igrač utakmice: Lazar Zličić (Proleter).

Desetkovana Inđija, bez Dimitrova i Jovića, kasnije tokom igre bez povređenih Georgijevića i Smiljnića, srećno je stigla do boda, jer je tek u nadokandi vremena uspela da izjednači. Međutim, imali su gosti priliku da i posle primljenog gola osvoje sva tri boda, ali su je prokockali.

Zeleno-beli su, posle dve uzastopne pobede, odigrali veoma slabo, stvorili tek nekoliko prilika, pa moraju da budu zadovoljni.

Novosađani su vodeći gol postigli u 55. minutu. Pokretljivi Zličić je dobro šutirao sa desetak metara, B. Knežveić je kratko odbio loptu, a Desančiću nije bilo teško da je smesti u nebranjenu mrežu. Imali gosti više od igre u većem delu meča, ali su u nadoknadi vremena dozvolili da domaćini izjednače. Izveden je slobodnjak, Lemajić je asistirao, a rezervista D. Knežveić sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu za veliku radost saigrača i vernih navijača.

D. Vićentić

KOLUBARA 0 1
BSK 0 0

Strelac: 1:0 Marinković u 36. (autogol). Stadion: Kolubare. Gledalaca: 350. Sudija: Siniša Sremac (Ruma) 7,5. Žuti kartoni: Radenović (Kolubara), Jovanović, Okomajin (BSK. Crveni karton: Dimitrov (Kolubara) u 75.

KOLUBARA: Matić 7,5, Radenović 7, Lazić 6,5 (od 55. Peralović 7), Bubanja 7, Obrenović 7, Ilić 7,5, Stanić 7, Rašković 7 (od 89. Zoranović -), Stepanović 7 (od 83. Stojanović -), Dimitrov 7, Spasojević 7.

BSK: Puletić 7, Antonijević 7, Grbić 6,5 (od 71. Džugurdić 7), Cvetković 7, Marinković 7, Plavšić 7, Dabić 6,5 (od 54. Žerađanin 7), Tripković 7, Okomajin 6,5 (od 77. Janković -), Jovanović 7, Radović 7.

Igrač utakmice: Nikola Ilić (Kolubara).

Minimalna, ali zaslužena pobeda „rudara“ u derbiju donjeg dela tabele. Prvi deo igre pripao je domaćinu, koji je od starta vršio pritisak na gol solidnog Puletića. Već u 14. minutu idelna šansa za Spasojevića, na pas Dimitrova, ali je njegov šut sa distance golman gostiju efektno zaustavio. Dvadeset minuta kasnije gol odluke: Dimitrov je izveo aut u kazneni prostor gostiju, a Marinković nespretno intrevenisao i glavom prevario svog golmana.

Posle pauze blagi pritisak gostiju iz Borče, ali bez rezultata. U 75. minutu igru je napustio napadač domaćih Dimitrov, zbog crvenog kartona. Posle toga prilike da gosti ostvare povoljniji rezulatat imali su Džugurdić (pogodio stativu) i Tripković (majstorska odbrana Matića), ali su otišle u nepovrat.